Rozmiar tekstu:

3200 km szlaków pieszych i 1200 km rowerowych na Mazowszu znalazło się w bazie serwisu internetowego Szlaki Mazowsza. Serwis składa się z geoportalu - interaktywnej szczegółowej mapy oraz z bazy miejsc i zdjęć najciekawszych obiektów turystycznych na Mazowszu. Równolegle z serwisem wystartowała także aplikacja mobilna Szlaki Mazowsza.

 

W serwisie www.mazowsze.szlaki.pttk.pl można znaleźć wszystkie piesze szlaki turystyczne PTTK na terenie województwa mazowieckiego oraz szlaki rowerowe znajdujące się w południowej części województwa. Baza będzie regularnie uzupełniana. Prezes Zarządu Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK Wojciech Koprowski uważa, że z czasem powinny się na niej znaleźć także szlaki wodne, bo atrakcyjnych tras tego typu, na przykład na Pilicy, nie brakuje na Mazowszu.

Geoportal może być aktualizowany nie tylko dzięki administratorom, ale także użytkownikom, którzy mogą na interaktywną mapę nanosić komentarze i informować o własnych szlakach, na przykład tematycznych opracowywanych przez grupy miłośników historii regionu, przyrody czy sztuki lub folkloru.

Do każdego ze szlaków, naniesionych obecnie na interaltywną mapę w geoportalu i aplikacji, przypisane są najciekawsze miejsca znajdujące się w pobliżu trasy. Można także sprawdzić profil wysokościowy szlaku (a także samodzielnie wyznaczonej trasy), kolor oznakowania w terenie, przejrzeć dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Portal i aplikacja dają możliwość nawigowania po wybranym szlaku, a także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.

Geoportal powstał w ramach realizacji projektu SZLAKI MAZOWSZA współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
 

Źródło: www.mrot.pl

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy