Konferencje, szkolenia

Rozmiar tekstu:

W dniach 23-24 czerwca w Hotelu Aquarius w Kołobrzegu odbędzie się VII Zachodniopomorskie Forum Turystyki połączone z 11. FORUM SAMORZĄDOWYM odbywającym się pod hasłem „25 lat doświadczeń samorządu terytorialnego w Polsce – wyzwania na przyszłość. Regiony dla rozwoju Europejskiej Polityki Sąsiedztwa.” oraz  Walnym Zebraniu Członków ZROT.

 

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

Fundacja Sektor 3 zaprasza na bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy, członków i osób zatrudnionionych w organizacjach pozarządowych z m. Szczecin pn: „Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój – jak przygotować wniosek aplikacyjny”, które pozwoli zapoznać się z wnioskiem aplikacyjnym, instrukcją wypełniania wniosku oraz dokumentami programowymi. Zajęcia odbędą się 13 czerwca 2015 w Szczecinie (godz. 9:00-15:00), siedziba SCWOP Sektor3, sala multimedialna (III piętro).

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

21 maja 2015 r. Tomasz Jędrzejczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki otworzył Międzynarodową Konferencję Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego w Zabrzu. Impreza odbywa się pod auspicjami Światowej Organizacji Turystyki, przy wsparciu MSiT oraz Polskiej Izby Turystyki. Inicjatywa ma charakter naukowo-praktyczny oraz łączy sfery kultury, turystyki i gospodarki. Główne przesłanie konferencji brzmi: „Kultura, sztuka i przedsiębiorczość w przestrzeni postindustrialnej”. Jest to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym, gdzie istotną część uczestników stanowią przedstawiciele instytucji Unii Europejskiej, Rady Europy, OECD i UNESCO oraz reprezentanci sektora pozarządowego.
 

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

Do Sopotu przyjechali specjaliści zajmujący się  turystyką uzdrowiskową i uzdrowiskami,   przedstawiciele krajowych i międzynarodowych organizacji działających w w tym obszarze. Okazją do takiego spotkania jest XX Kongres Uzdrowisk Europejskich, który odbywa  się 19-22 maja br. Kongres jest ogólnopolską, a od wielu lat najbardziej prestiżową konferencją uzdrowiskową, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w branży uzdrowiskowo-turystycznej krajów europejskich.

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

W dniach 9-10 maja w Szczecinie odbyła się konferencja i prezentacje regionalne pn. "Cudze chwalicie swego nie znacie... - międzyregionalna popularyzacja turystyki krajowej". Organizatorem wydarzenia była Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Przy okazji konferencji zorganizowano także warsztaty oraz study tour mający na celu zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych na przykładzie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz Pomorskiego Krajobrazu Rzecznego.

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

W dniach 9-10 maja w Szczecinie po raz kolejny odbędzie się „Piknik nad Odrą” będący największą plenerową imprezą turystyczną na Pomorzu Zachodnim, gromadzącą każdorazowo ok 50 tys. zwiedzających. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie również konferencja "Cudze chwalicie swego nie znacie..." - międzyregionalna popularyzacja turystyki krajowej pod patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Tomasza Jędrzejczaka.
 

Czytaj więcej...

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy