Rozmiar tekstu:

W dniach 9-10 maja w Szczecinie po raz kolejny odbędzie się „Piknik nad Odrą” będący największą plenerową imprezą turystyczną na Pomorzu Zachodnim, gromadzącą każdorazowo ok 50 tys. zwiedzających. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie również konferencja "Cudze chwalicie swego nie znacie..." - międzyregionalna popularyzacja turystyki krajowej pod patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Tomasza Jędrzejczaka.
 


Konferencja rozpocznie się 9 maja na Akademii Morskiej wystąpieniami zaproszonych gości, wśród których będzie między innymi wspomniany już Podsekretarz Stanu MSiT – Tomasz Jędrzejczak, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Jarosław Rzepa, Przewodniczący Rady Polskiej Organizacji Turystycznej - Jan Korsak oraz Prezes Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych - Zbigniew Frączyk.

W trakcie konferencji działania Zachodniopomorskiej ROT na rzecz rozwoju i promocji oferty turystycznej regionu oraz popularyzowania turystyki krajowej zaprezentuje Prezes ZROT – Waldemar Miśko. Swoje wystąpienie będzie miała również Marta Chełkowska - Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która przedstawi PROT jako regionalnego lidera współpracy JST i NGO (w tym LOTów) na rzecz rozwoju i promocji turystyki. O uwarunkowaniach formalno-prawnych i założeniach modelowych współpracy JST z ROT i LOT w sektorze turystyki opowie Marek Migdal – Prezes Forum Turystyki Regionów. Całości dopełni dyskusja na temat tego jak łączyć potencjały JST z ROT i LOT na rzecz rozwoju polskiej turystyki.

Po części oficjalnej konferencji nastąpi przejście na teren Pikniku nad Odrą, gdzie nastąpi degustacja tegorocznej specjalności regionalnej przygotowywanej w ramach akcji „Wielkie Gotowanie”, którą w tym roku będzie Wiosenna Zupa Szczecińska oraz uroczyste otwarcie Pikniku i zwiedzanie stoisk prezentacyjnych.

Zgłoszenia na konferencję można przesyłać do dnia 29 kwietnia 2015 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 
„Piknik nad Odrą” to wydarzenie organizowane w najbardziej reprezentacyjnym miejscu Szczecina – na Wałach Chrobrego. Jest to największa w regionie zachodniopomorskim impreza, której ideą przewodnią jest promowanie turystyki. Piknik nad Odrą stał się produktem turystycznym samym w sobie, licznie odwiedzanym przez mieszkańców miasta i regionu oraz turystów z Polski i Niemiec. W poprzedniej edycji Pikniku udział wzięło ponad 200 wystawców i 50000 odwiedzających.
Impreza tętni życiem dzięki dziesiątkom pokazów, prezentacji i spotkań inspirujących do aktywnego poznawania kraju i zagranicy poprzez rekreację, sport, kulturę, obyczaje kulinaria.
 
ELEMENTY SKŁADOWE PIKNIKU NAD ODRĄ:
 - 24. TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR – najliczniej odwiedzane targi turystyczne w Polsce.
 - STREFA GLOBTROTERA – miejsce spotkań, prezentacji i warsztatów podróżniczych.
 - LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH promowanie regionalnych produktów z całej Polski.
 - 11. TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI I PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH ORGANIC
 - WIELKIE GOTOWANIE to przyrządzanie regionalnych przysmaków w garze dla 10 tys. osób.
 - PIKNIKOWA ESTRADA - muzyka i taniec to nieodłączne części Pikniku nad Odrą.
 - WIOSENNY FESTYN RODZINNY - liczne konkursy, degustacje i pokazy.
 
Więcej informacji na temat Pikniku nad Odrą na stronie www.pikniknadodra.pl
 

Dokumenty:
Download this file (zgłoszenie.doc)Karta zgłoszeniowa[ ]114 kB
Download this file (Konferencja_międzyregionalna_Szczecin_ 9_05 2015_program_jst_loty.pdf)Program konferencji[ ]184 kB

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy