Komunikaty

Rozmiar tekstu:

Od 1 czerwca na portalu narodowym www.polska.travel.pl, trwa głosowanie internautów na największe atrakcje turystyczne polskich regionów. Wybieramy spośród najbardziej reprezentatywnych propozycji dla szesnastu województw. Konkursową sondę rozpoczął region śląski. Kandydatury, czyli atrakcje o największym potencjale turystycznym, wytypowane zostały przez Polską Organizację Turystyczną na podstawie prowadzonych badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych.
 

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

W dniu 28 maja 2015 r. Rada ds. Konkurencyjności, na której Polskę reprezentuje Minister Gospodarki, przyjęła kompromisowy projekt dyrektywy w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych. Otwiera to drogę to przyjęcia dyrektywy przez Parlament Europejski i wdrożenia odpowiednich zmian w przepisach krajowych.
 

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

27 bałtyckich plaż i 6 marin w Polsce zostało wyróżnionych przez międzynarodowe jury Błękitną Flagą 2015, która przyznawana jest kąpieliskom spełniającym najwyższe wymagania między innymi w dziedzinie czystości wody, dbałości o środowisko i bezpieczeństwa plażowiczów. Międzynarodowy certyfikat ważny jest przez jeden sezon. Przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej biorą udział w pracach komisji rekomendującej kandydatury do Błękitnej Flagi.

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

Poza wsparciem na poziomie krajowym i regionalnym – dostępnym w ramach programów operacyjnych – przedsiębiorcy i inne podmioty mogą korzystać z programów ramowych Unii Europejskiej. Programy ramowe zarządzane są bezpośrednio przez Komisję Europejską za pośrednictwem wybranej agencji wykonawczej (np. EFI – Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego lub innych w zależności od programu).

 

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

W związku z licznymi prośbami o wydłużenie terminu składania wniosków o nadanie wyróżnienia „Gryf Turystyczny”, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wydłuża termin przyjmowania wniosków do 15 maja 2015 r.


 

Czytaj więcej...

Rozmiar tekstu:

Ruszyły nabory na projekty społeczne zmieniające lokalną rzeczywistość. Organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą składać wnioski na dofinansowanie swoich pomysłów w najbliższym Ośrodku Działaj Lokalnie. Każdy wnioskodawca ma szansę otrzymać do 6 tys. złotych.
 

Czytaj więcej...

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy