Rozmiar tekstu:

W związku z licznymi prośbami o wydłużenie terminu składania wniosków o nadanie wyróżnienia „Gryf Turystyczny”, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wydłuża termin przyjmowania wniosków do 15 maja 2015 r.


 


Wyróżnienie „Gryf Turystyczny” przyznaje się w uznaniu zasług za działalność na rzecz rozwoju turystyki w województwie zachodniopomorskim oraz rozwój współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi oraz branżą turystyczną.

Do wyróżnienia można zgłaszać osoby fizyczne, jak i organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i podmioty gospodarcze.
„Gryf Turystyczny” nadawany jest przez Kapitułę konkursową w 3 kategoriach:

  - Jednostek Samorządu Terytorialnego za wzorową współpracę z organizacjami pozarządowymi w zakresie rozwoju i promocji turystyki, a także za ciekawe inicjatywy promujące atrakcyjność turystyczną
  - Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz innych organizacji pozarządowych za aktywną działalność związaną z promocją turystyczną oraz za wzorową współpracę z branżą sektora turystyki
  - indywidualnej za efekty, sprawność działania i umiejętność konsolidacji ludzi wokół organizacji pozarządowej lub inicjatywy promującej atrakcyjność turystyczną.

Konkurs o wyróżnienie „Gryf Turystyczny” jest organizowany przez ZROT w partnerstwie z Województwem Zachodniopomorskim oraz Forum Turystyki Regionów.

Regulamin konkursu oraz wzory kart zgłoszeniowych dostępne są poniżej.

Zgłoszenia (wraz z uzasadnieniami) o nadanie wyróżnienia Gryf Turystyczny 2015 można przekazywać do biura ZROT nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 maja 2015 r. (Decyduje data wpływu wniosku) pod adresem:


Zachodniopomorska Regionalna
Organizacja Turystyczna
ul. Partyzantów 1
70-222 Szczecin

 

Pierwsza edycja nagród Gryfa Turystycznego

Nagrody Gryfa Turystycznego po raz pierwszy przyznano podczas IV Zachodniopomorskiego Forum Turystyki z udziałem Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego, które odbyło się w dniach 15-16 grudnia 2011 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Wówczas przyznano siedem statuetek w trzech kategoriach.

W kategorii samorządów za wzorową współpracę ze Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną i ciekawe pomysły promujące miasto wyróżniony został Urząd Miejski w Szczecinku. Statuetki Gryfa odebrali również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łobzie – za zaangażowanie i bycie liderem w tworzeniu LOT oraz Urzędu Miejskiego w Połczynie Zdroju za wykreowanie LOT w oparciu o konkretny produkt turystyczny.

W kategorii Lokalnych Organizacji Turystycznych wyróżniono Mieleńską LOT, LOT w Bornem Sulinowie oraz LOT „Wokół Drawy”.

W kategorii „Osoba” indywidualną nagrodę otrzymał Andrzej Górski, założyciel i prezes LOT „Wokół Drawy”.

Nagrody przyznawała kapituła w składzie: Dorota Namirowska-Sznycer – prezes Zachodniopomorskiej Izby Turystyki, Marek Migdal – prezes Forum Turystyki Regionów, Instytut Wspierania Turystyki, Waldemar Miśko – prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, prof. dr hab. Jan Karwowski – Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wojciech Heliński – prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki.


Źródło zdjęć: Dziennik Turystyczny

 

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy