Rozmiar tekstu:

Lokalna Organizacja Turystyczna jest zupełnie nową strukturą w polskiej gospodarce – partnerstwem lokalnym o charakterze branżowym działającym formalnie jako stowarzyszenie z udziałem osób fizycznych i prawnych w tym gmin i podmiotów gospodarczych.

Podstawą prawną działania LOT są: - ustawa o Polskiej Organizacji Turystycznej, - ustawa Prawo o stowarzyszeniach, - ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Lokalną Organizację Turystyczną tworzą:

  • Samorząd lokalny: powiatowy, miejski, gminny, sołectwa, na terenie których działa LOT;
  • Przedsiębiorcy turystyczni i około turystyczni, (osoby prawne i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, dla których turyści i usługi turystyczne stanowią istotne źródło dochodu) – ważne, by była to jak najszersza pod względem oferty grupa przedsiębiorców;
  • Lokalne organizacje pozarządowe, (w tym w szczególności te, które zajmują się szerokorozumianymi zagadnieniami związanymi z turystyką): stowarzyszenia, związki, fundacje oraz inne – ważne, by była to możliwie największa liczba organizacji z danego terenu.

 

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy